• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
  • Fašiangový karneval

• Fašiangový karneval ZŠ Močenok pre 1.-4.roč

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 17.1.2024 sa žiaci ZŠ Močenok zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku.

V kategóriach:

5.-7. ročník- Zara Holubjaková obsadila 7. miesto.

8.-9. ročník - Andrej Hraška obsadil 3. miesto.

• Majstrovstvá okresu Šaľa v streľbe zo vzduchovej pušky

Dňa 18.1.2024 sa ZŠ Močenok zúčastnila Majstrovstiev okresu Šaľa v streľbe zo vzduchovej pušky.

V kategórii - starší žiaci ZŠ Močenok obsadila 2.MIESTO.

Našu školu reprezentovali:

1. Matej Nožička s počtom bodov 181

2. Matej Bachratý s počtom bodov 169

3. Andrej Hraška s počtom bodov 150

• LOGO súťaž v ŠKD pri ZŠ MOČENOK

• Vianočná akadémia

Máte možnosť pozrieť si Vianočnú akadémiu ZŠ Močenok zo 17.12.2023.

Vianočná akadémia ZŠ Močenok 2023

• Oznam z 22.12.2023

Vianočné prázdniny sú od 23. decembra 2023 do 7. januára 2024. Začiatok vyučovania po prázdninách bude v pondelok 8. januára 2024.

• Oznam z 20.12.2023

ZŠ Močenok oznamuje, že od 8. januára 2024 bude v prevádzke aj 5. oddelenie ŠKD. Do tohto oddelenia budú zaradení všetci žiaci 4. ročníka, ktorí doteraz navštevovali ŠKD. Prevádzka bude v I. budove na poschodí v knižnici.

• Oznam z 12.12.2023

Oznamujeme verejnosti, že slávnostná Vianočná akadémia našej školy sa bude konať v nedeľu 17.12.2023 o 15,00 hod v miestnom kine.

• RADOSŤ & POMOC SENIOROM

Dňa 30.11.2023 sa deti z 1.B a Hudobno-dramatického krúžku zúčastnili projektu Radosť & pomoc seniorom. Pod vedením pani učiteľky si pripravili krásne vystúpenia a dôchodcom spravili veľkú radosť. Týmto žiakom ako aj pani učiteľke patrí veľké ĎAKUJEME za ich ochotu a pomoc v projekte.S pozdravom a veľkou vďakou Lenčéšová a spolužiaci.

• Oznam z 11.12.2023

Z dôvodu koncoročnej uzávierky je možné odhlásiť sa z obedov v tomto kalendárnom roku najneskôr
    do stredy 20.12.2023 do 14,00 hod.

Po tomto termíne odhlásenie už nebude možné, v prípade choroby môže obed prevziať zákonný zástupca žiaka, denne v čase od 11, 15 hod. -11,30 hod.

Ďakujeme za porozumenie.

• ŠKD pri ZŠ Močenok vyhlasuje súťaž Vianočná ozdoba 🎄

• Šaliansky Maťko, školské kolo - 4.12. 2023

Dňa  4. 12.  2023  sa uskutočnilo  školské kolo v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Do súťaže sa zapojilo 13 recitátorov, ktorí boli rozdelení do jednotlivých kategórií.

Vyhodnotenie:

1. kategória ( 2. – 3. roč.)

1. miesto: Andrej Hipp, 2.b

2. miesto: Ema Hrašková, 3.a

3. miesto: Sabína Szabová, 2.a

2. kategória ( 4. – 5. roč.)

1. miesto: Nela Selešiová, 5.a

2. miesto : Dejan Odráška, 5.a

3. miesto : Nela Holubjaková, 4.b

3. kategória ( 6. – 7. roč. )

1. miesto: Nela Molnárová, 6.a

2. a 3. miesto nebolo udelené.

Do okresného kola postupuje Andrej Hipp, Nela Selešiová a Nela Molnárová. Termín okresného kola  súťaže  je  21.2. 2024.

• RADOSŤ & POMOC SENIOROM

Vážiť si šediny, nezabudnúť, neotočiť sa chrbtom... Urobiť dobrý skutok, obdarovať, vyčariť úsmev a rozžiariť očká na tvárach ozdobených pavučinkami rokov... Aj tento rok sme si na našej škole vyskúšali, ako jednoducho sa dá  vianočná škatuľka naplniť radosťou, láskou, porozumením.

Darčeky pre našich seniorov utešene pribúdali po celý mesiac. Každý jeden z nich poputuje do rúk, ktoré si veľa pamätajú a ktoré si zaslúžia našu pozornosť nielen na Vianoce. Táto utešená akcia pomáha našim deťom pochopiť rozprávku O troch grošoch. Že všetky generácie sú navzájom prepojené a potrebujú sa. Že sa nedá ísť len dopredu a neobzrieť sa za tými, ktorí nám pomáhali rásť. Že sa chceme obzrieť, spomaliť, vystrieť ruku... a podať darček.
        Ďakujeme všetkým deťom a ich rodičom, ktorí neváhali a urobili dobrý skutok. Každá škatuľka prinesie radosť a nádej, aj o tom sú Vianoce.

• Odložený ,,Mesiac úcty k starším''

Každoročne oslavujeme október- Mesiac úcty k starším, ale tento rok sa z dôvodu črevnej virózy oslava v Domove dôchodcov presunula na 10.novembra. Preto žiaci I.A, I.C, ll.A, II.B v tento deň, zavítali do Domova dôchodcov Orlík a prežili tam krásne predpoludnie. Po vystúpení, pri ktorom sa žiaci veľmi snažili, dostali sladkú odmenu a spoločne si užili perfektnú hostinu. Pani učiteľky za prípravu programu dostali kytičku a pomôcky na prípravu ďalšieho programu, na ktorý sa už vopred tešia. Bol to super deň!

• ŠKD vyhlasuje súťaž vo výtvarnej tvorivosti detí

• 160. výročie založenia Matice slovenskej

Dňa 6.11.2023 sa uskutočnila slávnosť k 160. výročiu založenia Matice slovenskej.

• RADOSŤ & POMOC SENIOROM

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 17. októbra sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnilo sa na nej sedem žiakov, z 9b triedy Matej Bachratý, Terézia Blehová, Andrej Hraška, Samuel Devát, Karolína Tóthová a z 8a Lukáš Klinka a Ivana Komoňová. Žiaci najprv absolvovali online test, ktorý preveril ich jazykové a literárne vedomosti, druhou časťou bola transformácia piesňového textu na denníkový záznam a na záver ich čakal náročný rečnícky prejav – slávnostný príhovor. Vo výbornej atmosfére a v príjemnom prostredí školskej knižnice sa všetci predviedli na jednotku, no víťazom môže byť iba jeden. Stala sa ním Kajka Tóthová, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole v Šali 15. novembra. Všetkým účastníkom ďakujeme, víťazke gratulujeme a držíme palce v ďalšom zápolení!

strana:

• Základná škola, Školská 1699/23, Močenok